WYSZUKIWANIE

numer oferty


miejscowość lub dzielnica

ulica

cena
od   do 

powierzchnia
od   do 

liczba pokoi
od   do 

oferty specjalne


 


 

 

ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ

Firmę HENDSON tworzy zespół doświadczonych specjalistów pod przewodnictwem inżyniera Politechniki Wrocławskiej z 30-letnim praktyką w branży budowlanej. 

Od 1 stycznia 2009 roku wykonujemy Certyfikaty Energetyczne dla wszystkich rodzajów nieruchomości, głównie na terenie województwa dolnośląskiego.Co to jest ŚWIADECTWO CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

Jest to dokument określający wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub lokalu, czyli energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia. Podstawą do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej jest charakterystyka energetyczna budynku, określona w dokumentacji technicznej lub dla budynku istniejącego, jeśli brak jest dla niego dokumentacji technicznej - wyznaczana w wyniku inwentaryzacji techniczno-budowlanej.

Kiedy potrzebne jest ŚWIADECTWO CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2002/91/WE od 1 stycznia 2009 Świadectwo Charakterystyki Energetycznej jest obowiązkowe dla wszystkich nowopowstałych nieruchomości oraz używanych wprowadzanych do obrotu (sprzedawanych lub wynajmowanych), a także dla budynku, gdy w wyniku przebudowy lub remontu uległa jego charakterystyka energetyczna. Certyfikat Energetyczny wykonuje się dla nieruchomości stanowiących samodzielną całość techniczno - użytkową.

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej jest ważne przez okres 10 lat, natomiast jeśli w tym czasie miały miejsce roboty budowlane w wyniku których charakterystyka energetyczna uległa zmianie, powstaje konieczność sporządzenia nowego świadectwa.

Dlaczego wprowadzono ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

Celem wprowadzenia obowiązku sporządzania świadectw jest promowanie budownictwa efektywnego energetycznie i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie możliwości uzyskania oszczędności energii w budownictwie. Dzięki informacjom zawartym w świadectwie właściciel, najemca lub użytkownik będzie mógł określić orientacyjne roczne zapotrzebowanie na energię, a tym samym koszt utrzymania związany z zapotrzebowaniem na energię.

http://www.hendson.pl/pl/uslugi/70/Swiadectwa_energetyczne

 

Jak zamówić ŚWIADECTWO CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

W celu zamówienia usługi należy skontaktować się z naszym biurem: 71/ 785 68 28, 790 273 163.

Ceny ustalamy indywidualnie, w zależności od stanu dokumentacji technicznej,

wielkości i przeznaczenia nieruchomości.

 


© 2020 HENDSON. Wszystkie prawa zastrzeżone.
asaricrm.com - programy dla agencji nieruchomości

Zapraszamy do współpracy !